Příběhy

OSTEOARTRÓZA


Osteoartróza – lékař ortoped radí, jak oddálit nepříjemné projevy tohoto onemocnění
 
OSTEOARTRÓZA
 
V České republice trpí osteoartrózou asi 18 % populace, u lidí starších 65 let je patologické změny na kloubech možno nalézt až u 70% . Poškození kolenních a kyčelních kloubů je považováno za nejčastější problém způsobený osteoartózou.
 
I když toto nepříjemné a obtížné onemocnění  postihuje převážně starší osoby, na jeho výskyt mají často vliv také například úrazy v mládí nebo špatný životní styl
 
Ortoped MUDr. Miloš Dejmek, podotýká, že je nutné včas věnovat pozornost hlavním rizikovým faktorům jako jsou nadměrné a jednostranné zatížení kloubů při určitých činnostech, nadváha a genetické predispozice. Proto je vhodné poradit se se specialistou např. v otázce držení těla při každodenních činnostech nebo ohledně vhodné fyzické aktivity. Kromě toho jsou důležitá pravidelná vyšetření a konzultace s ortopedem ohledně klinického hodnocení stavu kloubů a kostí, správné životosprávy nebo například výběru vhodné obuvi. Je třeba také dbát na dostatečné množství vitamínu D a vápníku ve stravě, protože nedostatek těchto prvků zvyšuje riziko výskytu a rozvoje kloubního onemocnění.
 
Léčba osteoartrózy začíná výpočtem indexu tělesné hmotnosti pacienta, hodnocením svalů a osy kloubů. Při prvních bolestivých příznacích jsou většinou používány různé druhy nesteroidních antiflogistik v podobě mastí. Ty, stejně jako tablety, mohou mít četné nežádoucí účinky. Pokud se chcete vyhnout implantaci umělého kolenního kloubu, stojí za to reagovat na zneklidňující signály, které tělo zasílá, a neomezovat se pouze na léky potlačující bolest. 
 
Moderní a bezpečný způsob boje s osteoartrózou.
 
Zdravé a funkční klouby – to je základ volného pohybu, proto stojí za to pečovat o ně včas. V případě vzniku potíží může být jednou z bezpečných metod péče aplikace gelu FLEXISEQ. Použití tohoto gelu je doporučována ve všech stádiích osteoartrózy – může se využívat i během rehabilitace po operačním zákroku.
 
Gel FLEXISEQ obsahuje nanostruktury – mikrokapsle „Sequessome™“, které se skládají částic, které jsou přirozené lidskému tělu. Mikrokapsle pronikají přes kůži a spojí se přímo s povrchem kloubní chrupavky. Snižují tak tření mezi kloubními povrchy, mírní bolest a zlepšují kvalitu kloubního mazu.
 
Navíc je gel zcela bezpečný – v klinických studiích nebyly zjištěny žádné závažné vedlejší účinky (s výjimkou občasného  krátkodobého podráždění kůže). Gel může být užíván společně s jinými léky, a to i při použití protizánětlivých přípravků, které jsou dostupné pouze na předpis.
 
 
Gel rovnoměrně rozetřete na měkké tkáně kloubu ze všech stran a nechte 10 minut zaschnout. Po uplynutí této doby se doporučujekloubem lehce pohybovat.
Po 2–4 dnech používání gelu se výrazně snižuje bolest a zatuhlost kloubů, po delší době používání se zlepšuje stav chrupavky a celkové příznaky osteoartrózy ustupují.
 
Před použitím si přečtěte příbalový leták a v případě zdravotních potíží se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.
 
‒ Přirozeně snižuje tření u postižených kloubů
‒ Gel je bezpečný, nezpůsobuje riziko srdečních a žaludečních poruch
‒ Může se používat s jinými léky
‒ Účinnost byla prokázána v klinických studiích.
‒ Vhodný ve všech stádiích osteoartrózy
 
Gel FLEXISEQ – revoluce v péči o vaše klouby
Více informací na: ww.flexiseq.cz
 
Výrobek byl oceněn za inovace a získal cenu v kategorii nejlepších výrobků v Irsku a Německu