Příběhy

MĚLI BYSTE ZANECHAT POHYBU, KDYŽ VÁS BOLÍ KLOUBY?


MĚLI BYSTE ZANECHAT POHYBU, KDYŽ VÁS BOLÍ KLOUBY?

Rady odborného lékaře ortopeda

„Mnoho lidí se domnívá, že když je bolí klouby nebo jim je diagnostikována artróza, už nikdy nebudou moci cvičit”, ale MUDr. Vladimír Medek je zastáncem opačného přístupu. „Když vás trápí bolest kloubu a vyhýbáte se pohybu, kloub slábne. Z nejnovějších výzkumů vyplývá, že oslabený kloub vyvolává větší bolest. Je to začarovaný kruh, protože větší bolest vás nutí omezit pohyb,” pokračuje. „Pokud vás dlouhodobě bolí nějaký kloub, neznamená to ale, že ho nemůžete procvičovat.“

Artróza postihuje 8 z 10 lidí starších 50 let. Je to proto, že vrstva chrupavky (pojivové tkáně na povrchu kloubních ploch) se v průběhu let ztenčuje. Na MUDr. Vladimíra Medka se obrací spousta pacientů s dotazy, jak omezit bolest a jak se s ní vyrovnat, když léky proti bolesti přestávají účinkovat.

„Někdo má například bolesti už řadu let a nakonec se dostane do fáze, kdy už se s nimi nedokáže vyrovnat. Prospěšná může být jakákoli aktivita, která vás baví a jejíž součástí je pohyb, v kombinaci s vyváženou stravou. Mohou to být procházky, jízda na kole, plavání nebo jednoduše cvičení doma. Pokud se pokusíte cvičit a bolest se zvýší, zvolněte tempo nebo si v případě potřeby dopřejte pauzu a zkuste to znovu za několik dní. Když budete mít bolesti, zkuste použít nefarmakologické lokálně aplikované gely, které dopravují lubrikační fosfolipidy přímo do kloubů a mohou pomoci zmírnit bolest kloubů. Jsou bezpečné a je možné je dlouhodobě používat spolu s léky.“

Všechno je propojeno, a když nefunguje některý z kloubů, trpí i zbytek těla. Vy sami jste expertem na své vlastní tělo, a proto mu naslouchejte.

 

Odborný lékař ortoped MUDr. Vladimír Medek:

„Udržování se v pohybu může znamenat rozdíl mezi závislostí a nezávislostí.“

 

Oceňovaný bezpečný gel pro osoby trpící bolestí kloubů 

Když předepisování tradičních léků proti bolesti nemusí být tou nejlepší možností pro vaše zdraví, zkuste použít nefarmakologický gel Flexiseq s přirozeným lubrikačním účinkem.

Bolest kloubů by vám neměla bránit užívat si života. Jedinečný účinek nefarmakologického gel u Flexiseq působí přesně tam, kde je zapotřebí, a lubrikuje opotřebované klouby. Přináší účinnou úlevu od každodenní bolesti a ztuhlosti. A protože se nejedná o lék, gel Flexiseq nevyvolává srdeční a žaludeční potíže a je možné ho bezpečně používat dlouhodobě. Gel je možné aplikovat spolu s léky, dokonce, i pokud užíváte protizánětlivé přípravky. Díky svým efektivním a jedinečným účinkům získal Flexiseq ocenění NEJLEPŠÍ NOVÝ PRODUKT v IrskuCENU ZA INOVACE v Německu.

Síla nanotechnologií

Flexiseq představuje jedinečnou alternativu, která je stejně účinná jako tableta na předpis. Na rozdíl od tradičnější léčby, která jen blokuje signály bolesti, Flexiseq působí jinak. Přímo lubrikuje postižený kloub a přináší tak úlevu od bolesti bez potřeby léků. Patentovaná technologie Seq obsahuje nanostruktury – vezikuly „Sequessome™“ – skládající se z částic, které jsou lidskému tělu přirozené. Vezikuly pronikají přes kůži a spojí se přímo s povrchem kloubní chrupavky. Snižují tak tření mezi kloubními povrchy, mírní bolest a zlepšují kvalitu kloubního mazu.

Gel Flexiseq je součástí péče o klouby, která by se měla stát vaší běžnou praxí stejně jako čištění zubů. Nanášejte ho na postižený kloub dvakrát denně – ráno a večer. Je vhodný pro všechny klouby, ať už trpíte malou, nebo rozsáhlou bolestí kloubů.

Gel rovnoměrně rozetřete na měkké tkáně kloubu ze všech stran a nechte 10 minut zaschnout. Po uplynutí této doby se doporučuje kloubem lehce pohybovat.

Po 2–4 dnech používání gelu se výrazně snižuje bolest a zatuhlost kloubů. I když bolesti ustoupí, neměli byste přestat gel používat.

PACKAGE

„Stále vás sužuje bolest kloubů?

Tento gel se nesnaží bolest jen zamaskovat, ale proniká přímo k jejímu zdroji.“

Přirozeně snižuje tření u postižených kloubů

Gel je bezpečný, nezpůsobuje riziko srdečních a žaludečních poruch

Může se používat s léky

Účinnost byla prokázána v klinických studiích

Vhodný ve všech stádiích osteoartrózy

 

Gel FLEXISEQ – revoluce v péči o vaše klouby

Více informací na: www.flexiseq.cz

Zeptejte se na Flexiseq ve vaší lékárně nebo nakupte online na www.benu.cz.

Před použitím si přečtěte příbalový leták a v případě zdravotních potíží se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.